főtámogató: CAPITAL HITELHÁZ ZRT

versenykiírás

játszmák lejátszása       játszmák pgn formátumban

Szinte hihetetlen, de továbbra sincs döntetlen a magyar bajnokságon!

A második forduló első partija két és fél órai játék után Nagy Gábor győzelmével ért véget. Ellenfele, Medvegy Zoltán az angol megnyitású játszmában nem tudta figuráinak összhangját megteremteni és már a 26. lépésben feladásra kényszerült. Horváth Ádám az első fordulóban elszenvedett veresége után Pap Gyula legyőzésével javított. A Csuti-Hydrocomp versenyzője Pirc-védelem ellen királyszárnyra fejlesztette futóját. A decsiek fiatal éljátékosa szemmel láthatóan nem talált megfelelő ellenjátékot a középjátékban, minőséget vesztett, majd állása gyorsan összeomlott. E partival szinte egyszerre, mintegy három és negyedórai játék után Horváth Csaba volt kénytelen kezet nyújtani Berkes Ferenc matt-támadása láttán. Az előző esti, vacsora közbeni esélylatolgatáskor a Pénzügyőr első táblása elmondta, hogy utolsó négy partijukból kettő döntetlen lett, egyet teljesen egyenlő bástyavégjátékban, egyet pedig úgy vesztett el, hogy voltak remi esélyei Berkes ellen. E legutóbbi csapabajnoki partijuk koreográfiájához hasonlított a mostani: Csaba sokáig jól tartotta állását a váratlanul e4-et és c3-as szicíliai védelmet játszó négyszeres magyar bajnok ellen. Az idő szorításában azonban hibásnak bizonyult huszármanővere, miután kissé dohogva ismerte el vereségét. Czebe Attila közvetlenül a kezdés előtt bevallotta: ma nagyon elégedett lenne a döntetlennel. E cél elérése érdekében cserélt le szinte minden tisztet, ám a táblán kialakult, egyébként teljesen egyenlő vezérvégjátékban már nem találta meg a remihez vezető utat. Legtovább Tóth Ervin és Gonda László ötórás küzdelme tartott. Gonda sündisznó-felépítésének gyalog-tüskéi kellemetlenül szúrtak, majd a vonal- és átlósbábjai uralták a táblát. Fölényes állásban, ám idő hiányában pontatlankodott, miután majdnem odalett az egész pont fele.

Két forduló után a bajnokság állása: 1-2. Berkes és Gonda 2-2, 3-8. Bánusz, Czebe, Horváth Ád., Horvács Cs., Nagy, Pap 1-1, 9-10. Medvegy, Tóth 0-0 pont. (FIDE XII. kategória)